آیین نکوداشت هفته پژوهش در سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی و تجلیل از برترینهای این حوزه

۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۰ کد : ۱۴۵۲۱ پژوهش و فناوری تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۱۱
به مناسبت گرامی داشت هفته پژوهش مراسمی با حضور دکتر محمد رضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، دکتر اصغری، رئیس سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیر، معاونان، مدیران و اعضای این سازمان همراه با تجلیل از برترینهای حوزه پژوهش برگزار شد.
آیین نکوداشت هفته پژوهش در سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی و تجلیل از برترینهای این حوزه

به مناسبت گرامی داشت هفته پژوهش و به رسم تکریم علم و جایگاه دانش و فناوری، مراسمی با حضور دکتر محمد رضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در تاریخ 1 دی ماه 1398 در پردیس علوم دانشگاه خواجه نصیر برگزار شد.

دکتر پورعابدی در این مراسم به وضعیت حوزه پژوهش و فناوری در کشور از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون و رتبه ایران در بین کشورهای جهان در تولید علم اشاره کرد و آینده علم و فناوری در کشور را امیدبخش خواند.

پورعابدی تصریح کرد: اگر پژوهش و فناوری را به عنوان یک سیستم نگاه کنیم نسبت به ورودی‌هایی که به این سیستم داده شده است خروجی‌های بسیار خوبی دریافت شده و متوسط این سیستم از سایر سیستم‌هایی که در کشور فعالیت می‌کنند بهره‌وری بالاتری داشته است.

دکتر حبیب الله اصغری رئیس سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیر در این مراسم به رویکرد دانش‌بنیان به عنوان بهترین روش حل مسئله پرداخت. داشتن روش برای حل مسئله، داشتن نوآوری در کار‌های پژوهشی و فناوری، ترویج پژوهش در کنار کارهای پژوهشی از جمله مواردی بود که دکتر اصغری به عنوان گام‌های موثر در حل روش‌مند یک مسئله برای پژوهش‌ها مطرح کرد.

در این مراسم دکتر سام روزبهانی معاون پژوهشی جهاددانشگاهی خواجه نصیر گزارشی از کارنامه پژوهشی سازمان ارائه نمود. از نکات قابل توجه این گزارش می‌توان به افزایش درصد کارفرمایی بودن پروژه‌ها به میزان 98 درصد در سال 1398 اشاره نمود. همچنین ایشان ارتباط مستمر با دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر، جوان بودن مدیران پروژه و ارتباط کاری با پیشکسوتان جهاد را از نقاط  قوت حوزه پژوهشی جهاد برشمرد. در پایان ایشان عدم امکان پیشبرد پروژه با مبالغ پیش‌پرداخت، عدم دسترسی به تسهیلات صندوق‌های پژوهشی، تأمین مواد مصرفی پروژه‌ها به صورت سنتی و... را از جمله موانع حوزه پژوهشی جهاد دانشگاهی خواجه نصیر برشمرد.

از دیگر مدعوین و سخنرانان این مراسم دکتر بیژن معاونی رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه خواجه نصیر به اهداف اصلی مرکز که ایجاد اشتغال برای مجموعه دانشگاهی و افزایش ارتباط با حوزه‌های فناوری است اشاره کرد. معاونی خاطرنشان کرد: انتظاری که از مرکز رشد می‌رود "چابکی" این مرکز می‌باشد که امیدواریم روزی به این مهم دست پیدا کنیم

همچنین ایشان با توجه به گزارش حوزه معاونت پژوهشی سازمان خواجه نصیر اظهار امیدواری کردند که زمینه تعریف همکارهای مشترک فیمابین مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه خواجه نصیر با جهاددانشگاهی وجود دارد و اینشالله در آینده نزدیک به این مهم دست یابیم.

در این مراسم که با حضور معاونان، مدیران و اعضای سازمان برگزار شد، از برترین های حوزه پژوهش تقدیر و تجلیل شد.

اسامی برترینهای حوزه پژوهش و فناوری سال 1398 سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیر عبارتند از:

محمد مولایی امین، عضو گروه پژوهشی مخابرات

سیدمحمدجواد مدنی، عضو مرکز خدمات تخصصی ساخت و تولید

مهرداد آقایاری سامیان، عضو مرکز خدمات تخصصی فرستنده های رادیویی

محمدهادی کریمی گرکانی، مدیر گروه پژوهشی محرکه های الکتریکی با سازگاری الکترومغناطیس

امیر آزادی، مدیر پروژه های تلکام پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات

بهنام روشنفکر، عضو گروه پژوهشی توسعه مدلهای کسب و کار در حوزه فاوا

کلید واژه ها: پژوهش هفته پ جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی جهاددانشگاهی برترینهای خواجه نصیر


نظر شما :