امضای قرارداد همکاری مشترک بین پژوهشگاه نیرو و سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی

۰۴ دی ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۱ کد : ۴۲۳۶ عمومی پژوهش و فناوری تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۴۹
امضای قرارداد همکاری مشترک بین پژوهشگاه نیرو و سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی

براساس قراردادی با عنوان انجام پروژه توسعه فناوری، طراحی و ساخت نیمه صنعتی موتور آهنربای دائم آسانسورهای گیرلس به همراه درایو". میان سازمان جهاد دانشگاهی خواجه نصیر و پژوهشگاه نیرو به امضا رسید. 
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی ؛ این قرارداد به منظور توسعه فناوری موتورهای گیرلس آسانسور و ساخت 7 دستگاه نمونه نیمه صنعتی موتور آهنربای دائم آسانسورهای گیرلس به همراه درایو در سه رنج توانی در مدت زمان 15 ماه می باشد .
در حال حاضر کشور در این زمینه به طور کامل به محصولات خارجی وابسته است که با اجرای این قرارداد، در آینده‌ای نزدیک ضمن پوشش کامل نیاز داخل، کشور به یکی از مراکز صادرکننده این تجهیز تبدیل شود.
با توجه به اینکه، هم اکنون موتورهای گیرلس از خارج از کشور تامین می شود و با بالا رفتن قیمت ارز هزینه ی زیادی صرف تامین موتور از خارج کشور می شود، بومی سازی و تولید این موتورها، باعث جلوگیری از خروج ارز شده و همچنین با راه اندازی خط تولید داخلی، قیمت موتورهای گیرلس کاهش یافته و این امر باعث استقبال مصرف کنندگان داخلی از آسانسورهای گیرلس می شود که در صورت تحقق این موضوع، و با عنایت به مزایای بسیار زیاد آسانسورهای گیرلس نسبت به نوع گیربکس دار تحول بزرگی در صنعت ساختمان، آسانسور و صنایع وابسته خواهد بود.
 


نظر شما :